XX lat PODLASKIEGO KLUBU BIZNESU


Dwa ćwierkające wróble w krzakach mogą narobić nie lada rwetesu, dodatkowo zawsze jeden kompan drugiego motywuję. Małe ich stadko to nie lada wyzwanie dla naszego słuchu szczególnie rano jak okno otwarte, łóżko własne najbardziej wygodne, a ciało okryte miękko opadającą kołdrą obleczoną w aksamitną powłoczkę.  Właśnie wtedy one mają sobie coś bardzo ważnego do zakomunikowania. Powstaje małe sejmowe posiedzenie, są podejmowane ważne decyzje na przyszłość i komentarze przeszłości. Jeden ptaszek nie miał by tu najmniejszego posłuchu. Ich siła w ilości, im więcej tym lepiej.

Tak też dzieje się w świecie ludzi. Nawet najbardziej ambitne i wartościowe pomysły nie dałyby rady bez poparcia współtowarzyszy. Umarłyby w zacisznym garażu, bez siły przebicia. Do podobnego wniosku 20 lat temu doszło kilkunastu biznesmenów w Białymstoku i założyło swój własny klub : Podlaski Klub Biznesu. Zapisać może się każdy chętny podporządkowujący się przepisom uchwalonego i obowiązującego Statutu.

Wszyscy klubowicze to jedna wielka rodzina. Starają się wzajemnie wspierać nie tylko biznesowo. Jako duża organizacja sama w sobie stanowi nie lada siłę nie tylko opiniotwórczą.  Zawarte przyjaźnie przekładają się na życiowe decyzje. Wiadomo jak  w życiu  jest dobrze to o znajomych łatwo gorzej gdy świat leci nam spod nóg. W trudnych sytuacjach wiele razy jeden do drugiego wyciągnął pomocną dłoń.  Wiele pomysłów na “robienie” pieniędzy powstało w kuluarach między rozmowami klubowiczów.  Cementem  klubu jest jego wieloletni prezes Lech Pilecki, który jak dyrygent zadaje orkiestrze wciąż nowe partytury do realizacji. Spotkanie goni spotkanie, wykłady, rozmowy z interesującymi ludźmi z rządu, z samorządu, politykami, artystami, pisarzami można tak wymieniać bez końca. Ile gwiazd występowało w Pałacu Hasbacha w siedzibie Klubu trudno jest doliczyć się i wymieniać tu tak aby kogoś nie pominąć. Tysiące godzin spędzonych razem, przegadanych twarzą w twarz co w dzisiejszych czasach komputerowo – telefonicznych uważam za bezcenne !

Czas goni jak na dzikim rumaku. 20 lat minęło szybko 15 maja 2014 roku wszystkie sale klubowe wypełniły się maksymalnie. Wszyscy świętowali dwudziestolecie Podlaskiego Klubu Biznesu. Były medale wręczane zasłużonym, pamiątkowe tabliczki, przemówienia, uściski. Niejednej osobie łezka zakręciła się od wspomnień.

Drop a comment

Your email address will not be published.