Close

Święta

Wesołych Świąt i bogatego “Świętego” Mikołaja. Podobno na podlasiu nie ma świętych mikołajów za to w Kamieniukach mieszka taki jeden i nawet ludzkim głosem mówi. Dla niedowiarków białostockich radnych mogę podać dokładny adres  😉

IMG_1775

 

Brama do jego posiadłości jest okazała i dopiero po spełnieniu kilku warunków można zacząć w nią kołatać. Na straży stoi przystojny sługa świętego i niejako on decyduję, czy warto wpuścić czy też odprawić z kwitkiem. Dalej po wejściu tez nie jest prosto, najpierw trzeba przebrnąć przez Aleje Krasnali (niegrzeczny zwiedzający może zarobić np. kasztanem), a  potem głośno budzić śpiącego twardym snem Mikołaja.

Bez względu na porę : lato czy zima lubi sobie pospać.

 

IMG_1783

 

IMG_1786

 

 

W końcu jak już czujemy suchość w gardle i pieczenie w piersi znowu podrywamy się podekscytowani i to bez znaczenia na wiek, młody czy stary ciałem, i krzyczymy jest, jest Święty Mikołaj !!!! Pojawia się w drzwiach uśmiechnięty i zadowolony z przybyszy.

 

IMG_1787

 

IMG_1793

 

IMG_1794

 

Z Mikołajem mieszka Śnieżynka piękna jak obrazek dziewczynka. Nie należy o niej zapominać i po krótkiej “spowiedzi” u Mikołaja udajemy się dalej na tradycyjne pląsy dookoła świętego drzewa. Trzeba pamiętać, że w tym miejscu wiele jest świętych miejsc, rzeczy i działają one na przybyszy. Wszyscy są uśmiechnięci, każdy zagaduje do przypadkowego napotkanego sąsiada. Jednym słowem magia działa. A o to przecież chodzi.  Muzyka gra, wszyscy się dobrze bawią.

 

IMG_1825

 

IMG_1823

 

Życie jest piękne, idą Święta nich będą radosne, rodzinne. A magia Kamieniuk z Białorusi niech działa na co dzień !!!

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?