Światełko dla UKRAINY


Dzisiaj o 20:00 jakże ważna akcja. Każdy kto chciał zasygnalizować, że choć trochę obchodzi go to co dzieje się wokół niego mógł pokazać to zapalając świeczkę w swoim oknie. Był to taki swoisty telemost między nami Polakami a Ukraińcami, tymi którzy teraz walczą o lepsze jurto. Nie tak dawno my byliśmy w podobnej sytuacji. Całe szczęście, że u nas nie zakończyło się to tak tragicznie jak na Ukrainie. Teraz my swoim przykładem możemy pomóc naszym sąsiadom. A jakże ważne, że każdy w swoim domu może pokazać:


-że nie jest obojętny na los drugiego człowieka. Jeżdżąc wieczorem po Białymstoku byłam dumna, że moje miasto dołączyło do akcji i w wielu oknach światełko dawało nadzieję za lepsze jutro.

Jeżdżąc wieczorem po Białymstoku byłam dumna, że moje miasto dołączyło się do akcji i w wielu oknach światełko dawało nadzieję za lepsze jutro. Magistrat również dołączył się do akcji i w Pałacyku Ślubów (Urzędzie Stanu Cywilnego na Kilińskiego) wiceprezydent Aleksander Sosna zapalił świeczkę. Robiąc zdjęcia rozmawiałam z przechodniami. Każdy słyszał o akcji i cieszył się, iż miasto niejako zapaliło tą świeczkę w jego imieniu.

Drop a comment

Your email address will not be published.