Sekrety Kobiet


Po raz drugi uczestniczyłam w konferencji organizowanej przez  Stowarzyszenie „Wszechstronny Rozwój” – Sekrety Kobiet. Tematem przewodnim tym razem zgodnie z terminem (marzec) było “wiosenne przebudzenie”. Tak jak roślinność, niektóre zwierzęta budzą się po zimowym długim leniuchowaniu tak i wiele kobiet odczuwa skutki końca zimy i powiew ciepłego powietrza. Potrzebujemy więcej promieni słonecznych, niosących żywotną energię a jako katalizatora do życia oczywiście witamin. A te możemy połknąć w formie kolorowych draży kupionych w aptece (mało skuteczny sposób – dla leniwych i wygodnych) lub wyprodukować sami we własnej kuchni. Na konferencji mogłyśmy zobaczyć taką małą fabryczkę różnych kolorowych specyfików. Nie dosyć że kusiły swoimi barwami to jeszcze do tego były bardzo smakowite, całe szczęście mało kaloryczne. Panie Magdalena Radziszewska z Instytutu Zdrowego Odżywiania, Małgorzata Markowska ze Zdrowego Kiełka, Urszula Lewandowska oraz Edyta Żuk-Kempa – blog kulinarny Ekoquchnia mieszały, opowiadały, nalewały i częstowały. Wszystko wyglądało jak u prawdziwej czarownicy na górze Sabat, brakowało jedynie unoszących się dymowych obłoczków. Mikstury – zdrowie niosące za sobą soki smakowały przednio. Dużą popularnością wśród uczestniczek i pozytywnymi recenzjami cieszył się sok w kolorze zielonym. Pycha. Jeszcze jak podczas picia będziemy pozytywnie myśleć na co może nam pomóc na pewno zadziała czyli odejmie nam trochę lat, doda korzystnego kolorytu skóry a my będziemy czuć się lepiej. A o to chodzi.

Następnie przekonałyśmy się jak łatwo można zrobić pyszne desery nie trując przy tym rodziny (chyba, że właśnie taki mamy zamiar). Na naszych oczach powstał pyszny czekoladowy budyń z kaszy jaglanej i kulki chałwowe. Te ostatnie z sezamu i ziaren słonecznika. Były dla mnie połączeniem smaków chałwy z Białorusi i domowej roboty specyfiku z targu w Istambule. Połączenie bardzo udane. Nie tak słodka jak w Istambule i nie tak gorzka jak ta z Białorusi. Jednak jedząc ją można było na końcu języka doszukać się obu tych smaków. Rewelacja.

Spotkanie z Beatą Hyży-Czołpińską reżyserką telewizyjną filmów dokumentalnych było niezmiernie interesujące.  Ostatnio nachodziły mnie myśli jak to będzie jak już trąci mnie czas i przydepcze mnie ku ziemi a przyciąganie ziemskie będzie działać na mnie inaczej niż gdy miałam 18 lat. Po obejrzeniu filmu ” Mastersi” Beaty Hyży-Czołpińskiej już wiem, że będzie rewelacyjnie. Na filmie początkowo śmiałam się do łez, a na koniec płakałam ze wzruszenia. Wiem jednak, że najbliżej mi do postaci Basi z Chełma. W wieku mocno emerytalnym nadal miała wokół siebie przyjaciół, pomagała im, cieszyła się życiem, przeżywała z nimi ich nieszczęścia. Historia pokazana przez reżyserkę, super melodyjnie poprowadzona, pokazała prawdziwą przyjaźń trójki członków pływackiej sekcji “Mastersi” i realizację marzenia jednego z nich. Postawa, charakter pani Basi jest budująca. Film rewelacyjny. Wiele kobiet na sali dyskretnie ocierało łzy, które same napływały do oczu.

Pod koniec spotkania na  deser oglądaliśmy desenie materiałów z Dubaju. Taki kolorowy świat możemy mieć za swoim oknem (jak będziemy do niego zaglądać od podwórka). Nasz dom świadczy o nas a tym bardziej nasze okna, książki na półkach, kremy w łazience (to o nas kobietach) lub pianki do golenia (to o nas mężczyznach)

Końcowym wykładem mogliśmy pomóc nie tylko swoim duchowym przeżyciom ile cielesnym. Kogo z nas nie boli kręgosłup? Ja nie znam nikogo z mojego otocznia, jednych bardziej, innych mniej. Poznaliśmy proste ćwiczenia, które stosowane jako przerywniki codziennych naszych poczynań na pewno zdjęłyby z nas trochę tego dźwiganego krzyża. Teraz tylko od nas zależy czy skorzystamy z tych cennych rad.

Program konferencji dostępny na stronie:

http://www.coolturalnybialystok.pl/slider/2324-1503-sekrety-kobiety-wiosenne-przebudzenieq.html

a o Stowarzyszeniu na stronie:

http://wszechstronnyrozwoj.org/o-nas

Konferencja była udana. Kobiety dopisały. W kuluarach było masę pytań, zawierane były nowe znajomości, wymieniane doświadczenia. Czekamy na kolejne spotkania.

 

 

Drop a comment

Your email address will not be published.