Close

Łucznictwo na Podlasiu

Podczas Wiosennego Młodzieżowego Pokazu Koni Czystej Krwi Arabskiej w Białce Michał Sanczenko przeprowadził pokaz strzelania z łuku w stylu wschodnim z pozycji konia.  Konie biorące udział w pokazie to czystej krwi araby. Zwinne, wytrzymałe i bardzo inteligentne. Choć oboje z Michałem pochodzimy z Podlasia nigdy nie było nam dane spotkać się w miejscu zamieszkania. Rozmawialiśmy kilka razy prze telefon ale jako pędziwiatry zawsze nasze wyjazdy uniemożliwiały nam spotkanie. Dopiero Białka koło Zamościa była miejscem gdzie oboje poznaliśmy się w realu. Michał to pasjonata łucznictwa i wszystkich rzeczy z tym związanych. Jego konie wspaniale przygotowane, osoby biorące udział w pokazach to wielokrotnie nagradzani jeźdźcy na różnych zawodach łuczniczych.

Na stronie Michała  http://www.lucznictwokonne.pl/  czytamy : “ćwiczymy, odtwarzamy historyczne techniki bojowe i myśliwskie, startujemy w zawodach i organizujemy je, bierzemy udział w inscenizacjach, produkujemy i naprawiamy sprzęt, prowadzimy szkolenia i przede wszystkim dobrze się przy tym wszystkim bawimy.”

Gorąco polecam jego pokazy. Trzymają w napięciu, publiczność głośno reaguje aplauzem na wysoki kunszt i koni i jeźdźców. Michał ciekawie opowiada co w danej chwili dzieje się na placu.

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?