KTÓŻ TO ZDOBYŁ me serce ? !


Małe białe pudełko dostarczone kurierem, czyli  FUJIFILM INSTAXY mini 8 !!!

Myślałam, że już mało co może mnie tak rozbawić i uradować. Paczkę rozpakowałam z moim synem, któremu takie cudo było zupełnie obce. Klisze z fotografiami od razu załadowaliśmy do środka. 13 latek nie wiedział czego może się spodziewać. Pstryknęłam pierwsze zdjęcie i ze szparki ukazała się biała karteczka. Magiczna biała karteczka ! Nagle zaczęły pojawiać się pierwsze przebarwienia naszej fotografii. Na twarzy Stasia pojawiło się zdziwienie i ciekawość. Jaka  była radość po wykluciu się całości ! To tak jak odkrycie nowego. Staś nigdy nie widział, nie kojarzył takiej fotografii. Na widok powstałego na jego oczach obrazka powiedział : “magia” !

Aparat powędrował z nami na zakończenie roku szkolnego. Staś uwiecznił się ze swoją ulubioną wychowawczynią oraz najlepszym przyjacielem. Małe fotografie o magicznych kolorach i bardzo dobrej jakości podbijają serca moich znajomych. Obsługa aparatu jest bardzo prosta. Ładujemy kasetę z 10-cioma zdjęciami. Otwieramy obiektyw i naciskamy spust. Na ostrość nie mamy wpływu – ostre jest po prostu wszystko od 60 cm od obiektywu do nieskończoności.

Możemy jedynie wskazać w jakich warunkach fotografujemy, czy zdjęcie jest wykonywane w pomieszczeniu, czy przy pełnym świetle słonecznym. Opcji do wyboru mamy 4 i działa to bardzo prosto poprzez przesuwanie pierścienia na obiektywie, wybierając odpowiedni rysunek. Fotografia jest wielkości karty płatniczej.  Nadaje się do portfela, do pamiętnika lub jako element super pocztówki do wysłania znajomym. Zabawa przy tym niesamowita. Zdjęcia są niepowtarzalne, jedyne w swojej ilości a przez swoją specyficzną technikę wywoływania po prostu magiczne.

Zakończenie roku świętowaliśmy przy sushi w KOKU SUSHI na Kilińskiego u naszych znajomych Uli i Mariusza (lody o smaku zielonej herbaty przepyszne – gorąco polecam) Polaroidowa fotografia pozostanie pamiątką miłych chwil spędzonych z przyjaciółmi.

Drop a comment

Your email address will not be published.