Kino – Niebiańskie Żony Łąkowych Maryjczyków


Co za dziwne to moje miasto. Podczas pięknej pogody w weekend nie da się zaparkować samochodu w Galerii. Wszyscy umawiają się w dusznej, trudno to nazwać przytulnie oświetlonej hali zamiast : las, łąka, spacer, rower, coś spontanicznego… nie wspominając już o czymś tak egzotycznym jak “Niebiańskie Żony Łąkowych Maryjczyków” Kina “Galeryjne” również wyparły te nasze swojskie tzw. studyjne. W Białymstoku ostało się tylko jedno FORUM. Repertuar dobierany bardzo starannie, filmy wyszukane, można powiedzieć ambitne. Na pewno po wyjściu z kina po kilku dniach nadal pamięta się tytuł, treść, bohaterów.

Kolejny raz jestem w kinie i co się okazuje, że jesteśmy jedynymi osobami zainteresowanymi filmem. Kupujemy 2 bilety i mamy kino tylko dla siebie. Wcześniej zdarzało mi się kupować ten 3 bilet dodatkowo tylko po to aby seans mógł ruszyć z kopyta. (Film wyświetlano od trzech sprzedanych biletów). Białystok to nie małe miasto gdzie są Ci wszyscy pozostali. Nie chce mi się wierzyć, że film nie przypadnie im do gustu. Często słyszę, że nie ma reklamy itp.

Rosyjski reżyser Alexey Fedorchenko, Syberyjskie klimaty no i ten tytuł “Niebiańskie Żony Łąkowych Maryjczyków” to wszystko kusi i zachęca. Film dodatkowo zwyciężył w 13 -tej edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Poszłam i nie zawiodłam się (jedynie frekwencją doszły do nas 2 osoby) a film godny polecenia, zobaczenia i na pewno zapadający w pamięci na długo.

 

 

Recenzja na film web :

http://www.filmweb.pl/film/Niebia%C5%84skie+%C5%BCony+%C5%81%C4%85kowych+Maryjczyk%C3%B3w-2012-687993

http://www.filmweb.pl/video/trailer/nr+1-32538?rel=tb

Drop a comment

Your email address will not be published.