Close

Fotograficzność PSA

Mój pies jest całkowicie niefotogeniczny. Jak tylko biorę aparat fotograficzny i próbuję zrobić mu zdjęcie to od razu robi głupią minę. Za jej 13 -letniego życia robiłam już różne podchody ze zrobieniem jej zdjęcia. Maskowałam aparat pudełkiem po butach, wycinając w nim dziurkę na obiektyw. Robiłam z tak zwanego zaskoczenia, z za drzwi. Wszystko na nic. Zawsze moja piękna suczka wychodzi z debilną miną na swojej twarzyczce.

Teraz wpadłam na tą myśl, że po prostu mój osobisty egzemplarz jest wybitnie niefotogeniczny. W przeciwieństwie do wielu innych z tej rasy. Wciąż bowiem jej współbracia przewijają się w reklamach. Do tego jeszcze dochodzi kwestia jej uwłosienia. Jak już obrośnie w długie kudłate, kręcące się  na wszystkie strony świata włosy, to każdy na jej widok wykrzykuję

-Och, jaki piękny kundelek.

Tuż po fryzjerze (który nota bene kosztuję znacznie więcej niż mój) okrzyki na ulicy przybierają inną formę:

-Och, co to za rasowy pies! Jaka to rasa?

-Ano to Parson Jack Russel Terier !

Jest jednak jedyna, niepowtarzalna, chrapiąca swoją nocną melodią -nie do podrobienia, bez której już jak cisza w sypialni to jakoś dziwno zasnąć. Po prostu coś przeszkadza. Ta cisza tak w uszach gra.

W domu, przy piecu zimową porą zastyga, robi się “stara”. Jednak jak kurtka i smycz idą w ruch to i ona ożywa. Tak jakby miała sił co nie miara.

 

 

 

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?