Charles James w Nowym Jorku


Wszystkim którzy mają okazję być teraz w Nowym Jorku polecam wystawę projektanta mody Charlesa Jamesa w The Metropolitan Museum of Art   Otwarta 8 Maja przez Michelle Obama, Pierwszą Damę Ameryki,  na pewno przejdzie do historii. Będzie można oglądać ją do 10 sierpnia 2014 (krótko).

 

Wystawa przygotowana z niezwykłym rozmachem. Wspierana przez najnowsze cuda techniki, pozwalające delektować się dorobkiem dzieł artysty.

Charlesa Jamesa na pewno można zaliczyć do wielkich artystów minionego stulecia w dziedzinie mody. Choć jego nazwisko nie jest tak znane jak McQueen czy Christian Dior był wielkim wynalazcą, prekursorem nowinek technicznych w swoich projektach. Wiele sukien oparł na idealnej znajomości geometrii i zastosował jej możliwości w szyciu swoich dzieł sztuki. Bo tak powinno nazywać się jego prace. W jego sukniach kobiety wyglądały zjawiskowo. Tworzył też stroje codzienne, prostota ich formy stanowi o ich nieśmiertelności. Każdą z jego sukni można dziś założyć tak jakby była ona zaprojektowana właśnie dziś i dla ciebie. I choć Charles James już nie żyje jego projekty wpisały go do piedestału nieśmiertelników naszych czasów.

 

Drop a comment

Your email address will not be published.